1 [d]

Szkoła Otwarta i Tolerancyjna (w skrócie SOiT), to projekt edukacyjno-kulturalno-społeczny, powołany przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy w 2017roku z inicjatywy Forum Obywateli Bydgoszczy, mający na celu promowanie postawy tolerancji i otwartości na ludzi wśród bydgoskiej społeczności uczniowskiej bez względu na pochodzenie, rasę, wygląd, wyznanie oraz status społeczny i materialny.

Jednym z elementów tego projektu jest konkurs „Łączy nas sztuka”, którego półfinał dla klas 1-3 odbył się 6 marca w naszej szkole. Brało w nim udział 15 uczestników z  6 bydgoskich szkół podstawowych. Prezentowali swój talent w śpiewie, tańcu, recytacji, grze na dzwonkach i układaniu kostki Rubika. Uczestników oceniało pięcioosobowe jury składające się z nauczycieli: muzyki, plastyki, języka polskiego i edukacji wszesnoszkolnej, które zgodnie z regulaminem wyłoniło 8 osób do finału konkursu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wspaniale prezentowali swoje wyjątkowe umiejętności, a w szczególności finalistom: Igorowi  i Zuzannie z SP12; Kalinie, Szymonowi, Maciejowi z SP66; Kamilowi i Laurze z SP13; Natalii  i Lenie z SP41.

Prowadzenie i opracowanie

mgr Małgorzata Merska