MAGICZNE PASOWANIE

4 października w naszej szkole odbyło się wyjątkowe pasowanie pierwszoklasistów. Tego dnia młodzi uczniowie oficjalnie rozpoczęli swoją edukacyjną przygodę, uczestnicząc w ceremonii, która połączyła tradycję z kreatywnością. Choć motywem przewodnim była inspiracja światem Harry'ego Pottera, w centrum wydarzeń znalazły się wartości takie jak nauka, odpowiedzialność i współpraca, które będą towarzyszyć dzieciom przez kolejne lata.

Cała ceremonia została przygotowana przez uczniów klasy 3a pod opieką pani Ilony Bukowieckiej. Starsi koledzy i koleżanki wykazali się kreatywnością, pomagając wprowadzić młodsze dzieci w życie szkoły poprzez serię zadań, które miały symbolizować różne aspekty szkolnej rzeczywistości. Każdy z pierwszoklasistów musiał wykonać drobne zadania, by udowodnić, że zasługuje na pasowanie.

Uczniów powitali Harry Potter i Hermiona, którzy byli obecni podczas całej uroczystości.

Serię zadań rozpoczęła Mistrzyni Savuavivru, która sprawdziła znajomość „magicznych słów”. Potem przyszedł czas na spotkanie z Profesorem Matematicusem, który zadał dzieciom czarodziejskie łamigłówki matematyczne. Młodzi adepci z łatwością podołali wyzwaniom, zdobywając nagrody.

Nie zabrakło też muzycznej magii! Czarodziejka Śpiewu zaprosiła Pierwszoklasistów do zaprezentowania uzdolnień muzycznych, a Sowa Mądra Głowa – symbol wiedzy i nauki – sprawdziła znajomość szkolnych symboli. Nie zabrakło także ważnego momentu patriotycznego, który poprowadziła Strażniczka Tradycji. W szczególny sposób uczczono miłość do ojczyzny, a dzieci wspólnie recytowały znany wiersz „Kto Ty jesteś?”.

Podniosłe chwile nadeszły, gdy pierwszoklasiści oraz ich rodzice złożyli uroczyste ślubowanie. Uczniowie przyrzekli być sumienni, odpowiedzialni i pomocni, a rodzice – wspierać ich na każdym etapie tej nowej, szkolnej podróży.

Bardzo wyczekiwanym momentem było pasowanie, którego dokonał dyrektor szkoły pan Wojciech Konarski wcielając się w rolę Mistrza Ceremonii. Z różdżką w ręku, dotykając ramienia każdego dziecka, uroczyście wprowadzał je do grona uczniów naszej szkoły. Był to moment pełen emocji, nie tylko dla dzieci, ale i dla ich rodziców, którzy z dumą obserwowali to wydarzenie.

Po pasowaniu głos zabrał pan dyrektor, który złożył serdeczne gratulacje pierwszoklasistom, podkreślając, jak ważny jest ten pierwszy krok na ścieżce edukacji, życzył wszystkim uczniom sukcesów i radości z odkrywania świata wiedzy.

Głos zabrała także przedstawicielka rodziców pierwszoklasistów, która życzyła, aby szkolne lata były dla nich czasem pełnym odkryć, nauki i nowych przyjaźni. Przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego z kolei przypomniała, że każdy z pierwszoklasistów dołącza do wielkiej, szkolnej rodziny i może liczyć na wsparcie starszych kolegów.

Uroczystość zakończyła się zdjęciami. Następnie uczniowie udali się do szkolnego ogrodu, w którym posadzili, zgodnie ze szkolną tradycją, „drzewko”.

Pasowanie w SP 41 na długo pozostanie w pamięci wszystkich – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ten wyjątkowy dzień był początkiem niesamowitej przygody edukacyjnej, pełnej nauki, przygód i magii.