15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki czyli święto zabawy, pomysłowości i kreatywności. Skąd wziął się ten dzień? Otóż - amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Opowiadanie “Kropka” stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto obecnie jest obchodzone już w 108 krajach.

Uczniowie z klas młodszych postanowili tak jak Vashti poszukać swoich talentów. W tym dniu nikt nie był „w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”. Swoje zdolności dzieci przedstawiły na Klasowych Drzewach Talentów. Podczas lekcji uczniowie rozmawiali o talentach i rozwijaniu skrzydeł zwracając tym samym uwagę na to, że warto wierzyć w siebie, wykonywali kreatywne zadania. W zespołach klasowych na boisku powstały kredowe „dzieła sztuki” i wielkaaaaa uczniowska kropka.