30 [m]

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a jego oryginalna nazwa brzmi World Hello Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwianie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzanie w nich pozytywnych emocji. To także swego rodzaju apel przeciwko problemom oraz smutnej i szarej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest bardzo proste: BĄDŹMY ŻYCZLIWI CODZIENNIE, A NIE TYLKO OD ŚWIĘTA. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy światu, wraca do nas z nawiązką.

W naszej placówce również nie zapomniano o tym święcie. W poniedziałek, 22 listopada, uczniowie i nauczyciele ubrani w żółte stroje, niczym drobne promyczki słońca, rozświetlili szkolne korytarze. Szerokie uśmiechy można było zobaczyć nie tylko na przypiętych emblematach, ale także na twarzach dzieci i młodzieży. Na ścianach zawisły kolorowe plakaty, które wspólnymi siłami udekorowali nasi uczniowie. Każdy mógł również pokrzepić się dobrym słowem i złotymi myślami rozwieszonymi w najróżniejszych zakątkach naszej szkoły. Zadaniem osoby, która „poczęstowała” się pozytywną myślą, było nie tylko zachowanie jej w sercu, ale przede wszystkim przekazanie dalej, tak aby dobre słowa nie ginęły, ale stale krążyły wokół nas!

Akcję przeprowadzili:

• Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Weroniką Grudzką