Jako że Święto Twinning przypada na 9 maja postanowiliśmy w tym roku połączyć ten dzień z konkursem międzyszkolnym pt. "Storytelling with us". Zaprosiliśmy nauczycieli innych szkół do udziału w naszym konkursie. W sumie wzięło w nim udział 5 szkół z naszego rejonu. Na czym polegał konkurs? Na sprawdzeniu znajomości 3 opowiadań w języku angielskim, a mianowicie: 'Gruffalo', Julia Donaldson; 'Today was a terrible day'. Patricia Reilly Giff oraz 'Stay!' by Alex Latimer.

Pierwsza część konkursu poświęcona była technikom uczenia się głębokiego, gdyż zadaniem grup było uzupełnienie kart pracy - typu kwadrat pytań, zmuszających do odpowiedzi na niestandardowe pytania, np. Jakie czynniki musisz rozważyć zanim zdecydujesz się na zwierzę domowe? W tej rundzie nikt nie był przegrany, ponieważ nasza kreatywność może mieć wiele postaci. W międzyczasie p. Joanna Gralak oraz p. Anna Smeja przedstawiły nauczycielom i obecnym rodzicom plan współpracy międzynarodowej w naszej szkole, akcentując wypracowane metody oraz zachęcając do współpracy z nami, a przede wszystkim z Miejskim Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli, pod patronatem którego odbył się konkurs i który był głównym fundatorem nagród.

Kolejna runda polegała natomiast na szczegółowej odpowiedzi na poszczególne pytania. I tu już trzeba było wykazać się znajomością lektur, postaci, wątku, itp. Chodziło także o przełamanie bariery komunikacyjnej i płynną odpowiedź na zadawane pytania.

Po 4 rundach pytań wyłoniliśmy zwycięzców, i tak: I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 16, II miejsce  Szkoła Podstawowa im. M. Rejewskiego w Białych Błotach, i III miejsce Szkoła Podstawowa nr 41 w Bydgoszczy. Zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję, iż zachęciliśmy młode pokolenie do czytania w j.angielskim.