KONKURS PLASTYCZNY PT. „MÓJ WYMYŚLONY ŚWIAT” ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY

W piątek, 22 października 2021 roku otrzymaliśmy informację, że został rozstrzygnięty  konkurs plastyczny pt.Mój wymyślony świat”, którego organizatorem był Zespół Szkół nr 33 w Bydgoszczy i Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Inspiracją do jego zorganizowania była 100. rocznica urodzin polskiego pisarza o międzynarodowej sławie – Stanisława Lema. Skierowany był on do szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa kujawsko–pomorskiego. Założeniem organizatorów było wyłonienie wśród dzieci i młodzieży osób, o wyjątkowej, szeroko rozumianej wyobraźni oraz potrafiących zaprezentować ją w oryginalnej formie plastycznej. Według informacji przekazanych przez organizatorów, interesującym jest fakt, iż tylko znikoma część nadesłanych prac przedstawiała świat kosmosu i techniki. Większość z nich ukazywała w szczególny, nowatorski sposób otaczającą nas rzeczywistość oraz własne marzenia. Na konkurs wpłynęły 83 prace z 10 szkół.

Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział troje uczniów, którzy wykonali bardzo oryginalne i staranne prace plastyczne. Uczestnikami konkursu były uczennice: Aleksandra Rutkiewicz z klasy 8a, Hanna Lewandowska z klasy 7d i Iga Olejnik z klasy 5a.

Miło nam poinformować, że II MIEJSCE w konkursie plastycznym pt. „Mój wymyślony świat”, w kategorii klas 7-8, zdobyła Hanna Lewandowskaz klasy 7d.

2 [m]

Hanna Lewandowska klasa 7d

Merytoryczną opiekę nad uczniami sprawował pan Gracjan Czapiewski.

Okolicznościowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Toruniu dotrą do sekretariatów bydgoskich szkół, a inne zostaną wysłane laureatom pocztą.

WSZYSTKIM UCZESTNICZKOM BARDZO DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE.
HANI SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY
DALSZYCH SUKCESÓW!

Szkoły Podstawowej nr 41,
Gracjan Czapiewski – nauczyciel muzyki i plastyki.

Wyniki Konkursu na stronie internetowej Organizatora:https://cutt.ly/hRRo6fL