MOJĄ PASJĄ SĄ PODRÓŻE – SPOTKANIE Z PODRÓŻNICZKĄ.

W dniu 10 czerwca w naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty z edukacji międzykulturowej dla uczniów klasy 1a oraz 3a. Celem warsztatów było zwiększenie świadomości i zrozumienia różnorodności kulturowej wśród uczniów. Naszym gościem była podróżniczka, pani Joanna Kotwicka, która podzieliła się swoimi doświadczeniami z podróży do Kenii.

Podczas spotkania pani Joanna opowiedziała o realiach tamtejszej szkoły, przybliżając uczniom warunki edukacyjne w Kenii. Jej barwne relacje z licznych przygód oraz obserwacje dotyczące środowiska naturalnego wzbogaciły uczniów o wiedzę na temat różnorodności kulturowej i edukacyjnej tego afrykańskiego kraju.
Spotkanie z panią Joanną Kotwicką było nie tylko inspirującą lekcją geografii i kultury, ale także cenną okazją do refleksji nad znaczeniem otwartości i zrozumienia dla odmiennych kultur. Warsztaty te były dla naszych uczniów ważnym krokiem w kierunku kształtowania postawy tolerancji i szacunku wobec różnorodności.

Takie spotkania mają ogromną wartość edukacyjną dla dzieci. Uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę o różnorodności kulturowej, ale również uczą się tolerancji i otwartości na inne tradycje i zwyczaje. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z osobą, która doświadczyła życia w innej kulturze, dzieci mogą lepiej zrozumieć i docenić różnorodność otaczającego ich świata. Warsztaty te były nie tylko inspirującą lekcją, ale także ważnym krokiem w kształtowaniu postawy szacunku i zrozumienia wobec innych kultur.

Z inicjatywy uczniów postanowiliśmy napisać listy, które pani Joanna przekaże dzieciom w sierpniu podczas swojej kolejnej podróży. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na odpowiedź.