Dnia 14 czerwca uczniowie klas 2a, 2b, i 3b wyruszyli na wycieczkę do Poznania. Pogoda tego dnia sprzyjała, co dodatkowo wpłynęło na pozytywne nastroje wszystkich uczestników. Celem wyprawy było zwiedzanie trzech fascynujących miejsc: Palmiarni Poznańskiej, HistoryLandu oraz Rogalowego Muzeum Poznania.

Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Palmiarni Poznańskiej. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w specjalnie zorganizowanym survivalu, który pozwolił im na bliskie spotkanie z egzotycznymi roślinami i zwierzętami. Dzieci dowiedziały się wiele o różnych gatunkach roślin tropikalnych, ich znaczeniu ekologicznym oraz sposobach przetrwania w trudnych warunkach. Przy okazji miały szansę na rozwinięcie umiejętności orientacji w terenie oraz pracy zespołowej, co było niezwykle cennym doświadczeniem edukacyjnym.

Kolejnym punktem programu była wizyta w HistoryLandzie. To interaktywne muzeum, które w atrakcyjny sposób przybliża historię Polski poprzez modele wykonane z klocków LEGO. Uczniowie mogli zobaczyć rekonstrukcje ważnych wydarzeń i postaci historycznych, takich jak bitwa pod Grunwaldem czy obrona Westerplatte. Dzięki nowoczesnym technologiom i multimedialnym prezentacjom, dzieci miały okazję przenieść się w czasie i lepiej zrozumieć kontekst historyczny prezentowanych wydarzeń.

Ostatnim punktem programu było Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie uczniowie mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w pokazie wypieku słynnych rogali świętomarcińskich. Pod czujnym okiem mistrzów cukierników, dzieci dowiedziały się, jak powstaje to tradycyjne poznańskie ciastko, a nawet mogły spróbować swoich sił w jego przygotowaniu. Degustacja świeżo upieczonych rogali była niewątpliwie jednym z najbardziej oczekiwanych momentów wycieczki.

Podczas zwiedzania Poznania, uczniowie mieli również niecodzienną okazję zobaczyć uczestników Pyrkonu 2024, jednego z największych konwentów fantastyki w Polsce. Barwne kostiumy, kreatywne przebrania uczestników, których było mnóstwo na ulicach Poznania, zrobiły ogromne wrażenie na dzieciach, dodając jeszcze więcej ekscytacji do całego dnia. Uczniowie z ciekawością obserwowali dorosłych i dzieci wcielających się w postacie z ulubionych książek, filmów i gier, co było dla nich dodatkową atrakcją.

Wycieczka do Poznania okazała się nie tylko świetną zabawą, ale również cenną lekcją przyrody, historii i tradycji kulinarnych. Uczniowie wrócili do domu pełni wrażeń i nowo zdobytej wiedzy, która na pewno pozostanie z nimi na długo. Organizatorzy wycieczki zadbali o to, by każdy punkt programu był ciekawy i dostosowany do możliwości percepcyjnych dzieci, co przełożyło się na ogromne zadowolenie zarówno uczniów, jak i nauczycieli.