NASZE UCZENNICE PO RAZ PIĄTY LAUREATKAMI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO!

„ Nie zrozumiecie sztuki, póki nie zrozumiecie, że w sztuce 1+1 może dać każdą liczbę z wyjątkiem 2.”
– Pablo Picasso

W poniedziałek, 1 marca 2021 roku otrzymaliśmy informację, że została rozstrzygnięta IX edycja Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego, której organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 31 oraz Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy. Konkurs był poświęcony jednemu z najwybitniejszych artystów XX wieku, a nadano mu tytuł: Trójkąty i kwadraty, czyli geometryczne światy Pabla Picassa”.

Zadaniem konkursu w kategorii literackiej było napisanie tekstu poetyckiego, który miał powstać z wycinków gazetowych – słów pochodzących z nagłówków, śródtytułów, artykułów, które uczniowie mieli połączyć w nowe treści.

Praca plastyczna nosiła nazwę „Kubistyczny pies w aglomeracji miejskiej”. Miała to byćkolorowa wariacja na temat sylwetki psa wykonanego w kierunku kubistycznym, spotykanego codziennie w mieście, mogło to też być kilka psów jednocześnie. Ważna w tej pracy była geometryzacja, zabawa kolorem i płaszczyznowość. Okazuje się, że nasze uczennice zdecydowanie sprostały wyznaczonemu zadaniu…

Miło nam poinformować, że I MIEJSCE w IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. Trójkąty i kwadraty, czyli geometryczne światy Pabla Picassazdobyła ANTONINA HANKIEWICZ, natomiast ANNA ASTVATSATUROVA wywalczyła II NAGRODĘ.

Merytoryczną opiekę nad uczniami sprawował pan Gracjan Czapiewski.

Uroczysta gala w KPSW odbędzie się po powrocie do szkoły – miejmy nadzieję, że już niedługo.

Informacje o konkursie na stronie Organizatorów: https://cutt.ly/nlCg5yY

DZIEWCZYNOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY
DALSZYCH SUKCESÓW!

Szkoły Podstawowej nr 41,
Gracjan Czapiewski – nauczyciel muzyki i plastyki.