Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej przypadły w naszej szkole na 11 października. W uroczystości wzięli udział wszyscy pracownicy naszej placówki oraz zaproszeni goście: byli pracownicy oraz dyrektorzy, pani Maria Lewandowska –Konarska, pan Grzegorz Sitarek i pani Maria Żołądkiewicz. Wszyscy zostali powitani przez Huberta i Szymona, którzy zapowiedzieli także część artystyczną w wykonaniu klasy 5 b pod kierunkiem pani Joanny Pstrong i chóru szkolnego prowadzonego przez pana Gracjana Czapiewskiego. Uczniowie nie zapomnieli o podziękowaniach dla nauczycieli za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Po zakończeniu występu przedstawiciele Samorządu Szkolnego wręczyli wszystkim zebranym drobne upominki, tym przyjemniejsze, że wykonane samodzielnie przez jednego z uczniów, Cezarego Ścibiorskiego z klasy 6 b. Podczas uroczystości głos zabrał pan dyrektor, Wojciech Konarski, który podziękował wszystkim za zaangażowanie w pracę szkoły, a następnie wyróżnił pracowników, którzy w minionym roku szkolnym mieli szczególne osiągniecia i wręczył im nagrody. Na zakończenie uroczystości pani Hanna Ciemny wręczyła panu dyrektorowi niezykły upominek w imieniu tajemniczej osoby, która postanowiła pozostać anonimowa- ręcznie narysowany portret nauczycieli.