PASOWANIE NA UCZNIA 2023 JUŻ ZA NAMI

Jest to bardzo ważne i uroczyste wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. Pasowanie sprawia, że uczeń może w pełni poczuć przynależność do szkoły. W tym uroczystym wydarzeniu uczestniczyli nie tylko pierwszoklasiści, ale też starsi uczniowie z klasy 3a, którzy przygotowali uroczystość, dyrekcja szkoły, wychowawcy i rodzice.

Uczniowie i uczennice klasy 1a i 1b  zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, matematyczne i wykazali się znajomością wielu bajek rozwiązując zagadki. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał dyrektor szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 41 im. Romualda Traugutta  w Bydgoszczy.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali tarcze i legitymacje szkolne oraz niespodzianki od starszych koleżanek i kolegów. Zgodnie z tradycją szkoły dzieci posadziły także klasowe drzewko.

Warto także wspomnieć, że jakość akademii podniosło użycie sprzętu nagłaśniającego zakupionego z funduszy inicjatywy edukacyjnej Laboratoria Przyszłości, a nad jego obsługą czuwał Maciek z klasy 7b.