W piątek 25 września 2020 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia szkoły. Tradycją już stała się obecność rodziców, którzy uroczyście ślubowali, że:

- zawsze będą mieć w pamięci, że ich  dziecko jest unikalnym darem,

- będą słuchać uważnie o czym mówi ich pociecha,

- będą pamiętać, że każdy uczy się na własnych błędach,

- będą rozwijać pasje i zainteresowania dziecka,

- będą przytulać swoją pociechę bardzo często,

- będą cieszyć się najmniejszym sukcesem swojego pierwszoklasisty,

- będą współpracować ze szkołą, aby ich dziecko czuło się w niej  dobrze i bezpiecznie.

Podczas uroczystości uczniowie klasy 1a, 1b i 1c wykonali pięć trudnych zadań. Na początek trzeba było ułożyć puzzle z wizerunkiem patrona szkoły.

3 [m]

Następnie ochotnicy rozdzielali dary jesieni.

19 [m]

Kolejne zadanie to próba tańca i śpiewu.

7 [m]

Ostatni punkt można było zdobyć za wspólne zasadzenie drzewka w szkolnym ogrodzie - pięknej śliwy wiśniowej.

30 [m]

Oczywiście wszystkie zadania pierwszoklasiści wykonali wzorowo. Punkty przeliczyła Myszka Miki i Tygrysek.

23 [m]

Podczas uroczystości można było zobaczyć pokazy taneczne w wykonaniu uczniów klasy 3b.

Balet w wykonaniu Anife rozpoczął apel.

2 [m]

Film można zobaczyć tutaj

Następnie na scenę wkroczył zespół ludowy z Krakowa.

20 [m]

Film z występu tutaj

Uroczystość zakończył energetyczny hip-hop w wykonaniu uczennicy z klasy 8c Kateryny z siostrą Liną.

22 [m]

Zobacz występ tutaj

Po zakończonej uroczystości pasowania na ucznia przez dyrektora szkoły pana Wojciecha Konarskiego dzieci otrzymały pamiątki w postaci medali, dyplomów, legitymacji szkolnych, tarczy i kalendarzy.

44 [m]

KLASA 1A - wychowawca - pani Hanna Matuszewska

45 [m]

KLASA 1B- wychowawca - pani Ilona Bukowiecka

46 [m]

KLASA 1C- wychowawca pani Monika Kacprzak

Uroczystość przygotowali uczniowie z klasy 3b wraz z wychowawcą panią Sylwią Hałas. Za oprawę taneczną oraz poczet sztandarowy odpowiedzialny był trener tańca Paweł Tomaszewski. Dekoracje stworzyli pani Alicja Essuman–Mensah i pan Gracjan Czapiewski. Nad nagłośnieniem czuwała pani Zofia Łukowska i chłopcy z klasy 8c, przepiękne drzewa, krzewy, kwiaty i jesienne kosze przygotowała pani Małgorzata Ulanowska-Dylik. Podziękowania należą się także paniom z obsługi za dezynfekcję pomieszczeń między apelami.

Jako wychowawca klasy 3b pragnę z całego serca podziękować rodzicom moich uczniów za pomoc, kreatywność, wsparcie i obecność.

mgr Sylwia Hałas

mgr Paweł Tomaszewski