1 [m]

ZBIÓRKA ODBLASKÓW W RAMACH AKCJI „RATOWNICY DLA AFRYKI” – II EDYCJA

W krajach leżących w okolicach równika już około godziny 18 zapada zmrok. Właśnie wtedy dzieci wracają ze szkoły lub z pracy (dorabiają po lekcjach, żeby pomóc rodzicom opłacić swoją naukę). Muszą iść po ulicy, bo w niektórych krajach afrykańskich nie ma chodników. Dla kierowców dzieci są zupełnie niewidoczne. Wiele z nich ulega wypadkom, a nawet ginie pod kołami samochodów.

Okoliczności, o których napisaliśmy wyżej oraz szczera i ciągła chęć pomocy innym przez naszych uczniów, rodziców i nauczycieli, a także sukces pierwszej zbiórki powodują, że pragniemy przeprowadzić II edycję akcji „RATOWNICY DLA AFRYKI”.

Mamy nadzieję, że i tym razem nasza szkoła stanie na wysokości zadania i będzie szczycić się sporą ilością zebranych odblasków, tj.: opaski, zawieszki, breloczki, bądź kamizelki odblaskowe mniejszych rozmiarów.

Akcja rusza w poniedziałek, 1 kwietnia 2019 roku i potrwa do końca roku szkolnego 2018/2019. Odblaski można wrzucać do specjalnie przygotowanego pojemnika, który znajduje się na parterze szkoły (przy wejściu głównym).O szczegółach akcji informują plakaty umieszczone w szkole, które zostały przygotowane przez panią Hannę Hanasz i jej syna Roberta - ucznia klasy 8a.

PODARUJ ODBLASK I BEZPIECZNĄ DROGĘ DO DOMU!
Samorząd Uczniowski z opiekunem
oraz Rada Rodziców naszej szkoły.