IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ !
„Marzycielska Poczta”

1 [m]

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem: „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!”

Ideą kampanii jest wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych w społeczeństwie, w którym tak ważną rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne. Kartki zostały pięknie wypisane i ozdobione przez uczniów. Życzenia bożonarodzeniowe przekazaliśmy dzieciom z oddziałów pediatrycznych w Bydgoszczy za pośrednictwem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny - opiekunów „Marzycielskiej Poczty”. Przebieg akcji koordynowali uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu. Pragniemy, aby najmłodsi byli świadomi różnicy pomiędzy istotą słowa pisanego własnoręcznie, a wiadomością cyfrową. Miejmy nadzieję, że tradycja wysyłania kartek świątecznych na nowo odrodzi się w młodym pokoleniu oraz przekazane przez nas kartki sprawią najszczerszą radość odbiorcom.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Paulina Plechowicz-Zmudzińska