PODSUMOWANIE AKCJI ,,ŚWIĄTECZNA PAKA DLA ZWIERZAKA’’

Przez ostatnie tygodnie w naszej szkole trwała akcja „Świąteczna Paka dla Zwierzaka”, zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski, polegająca na zbiórce karmy dla zwierząt z bydgoskiego schroniska. Uczniowie przyniesione przez siebie rzeczy przechowywali w salach i jak zwykle w takich sytuacjach ich zaangażowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Poza karmą dla psów i kotów dzieci przynosiły wiele innych rzeczy potrzebnych przy opiece nad pupilami, takich jak zabawki, obroże, różnego rodzaju szelki i smycze, aż po koce i kuwety. Dla najbardziej zaangażowanej klasy przewidziana była nagroda, otrzyma ją klasa 7a. W trakcie trwania akcji odbyło się także spotkanie edukacyjne z panią Izabellą Szolginią - dyrektorem bydgoskiego schroniska dla zwierząt. Pani Iza opowiadała o zwierzętach oraz podzieliła się historyjkami i anegdotami ze swojego życia zawodowego.

To wydarzenie nie tylko dostarczyło konkretnej pomocy schronisku, ale również zwiększyło świadomość uczestników na temat potrzeb zwierząt bezdomnych oraz odpowiedzialności za ich dobrostan.

Jesteśmy wdzięczni uczniom i rodzicom za zaangażowanie w akcję i liczymy na podobne wsparcie w przyszłości. Dziękujemy za dobre serce dla zwierząt.