PODSUMOWANIE DNIA ŚW.PATRYKA 2022

W ostatni dzień marca chcemy podsumować XX jubileuszowy Dzień św. Patryka w naszej szkole. Świętowaliśmy od 17-22 marca i choć świętowanie nie mogło być jeszcze pełne, jak dawniej, to jednak udało się z powodzeniem przeprowadzić trzy konkursy związane z Narodowym Świętem Irlandii.

Z przyjemnością informujemy, że laureatami konkursu na najpiękniejsze zdjęcie potrawy w barwach flagi irlandzkiej zostali:

Piotr Szymkuś z klasy 6a, który otrzymał I miejsce,
Julia Balbuse z klasy 7a, która wywalczyła II miejsce,
Anna Błażejewska z klasy 7a i Piotr Gburek 6a, którzy zdobyli III miejsce.

W tym konkursie przyznaliśmy także wyróżnienia, które otrzymują:

Rozalia Michalska z klasy 1b,
Anastazja Michalska z klasy 8b.

Uczestnicy konkursu, gdy to będzie tylko możliwe, otrzymają dyplomy, drobne upominki i uścisk dłoni Pana Dyrektora.

W konkursie “Wear green” na najbardziej oryginalną stylizację inspirowaną dniem św. Patryka najwięcej głosów w postaci serduszek od internautów uzyskały:

Blanka Białkowska z klasy 4a – I miejsce,

Anastazja Michalska i Antonina Kudła z klasy 8b - wyróżnienie.

W dniu świętego Patryka nie zabrakło też elementu grywalizacji w postaci “Treasure hunt”. Na szkolnych korytarzach ukryto symbole związane z tym zielonym świętem. Należało je odszukać i rozwiązać zagadkę, której hasło brzmiało “shoemaker”.

Zwycięzcami szczęśliwego melonika zostali:

Wojtek Mularczy i Adrian Kojro z klasy 7a.

Zabawa towarzyszyła nam również na lekcjach języków obcych. Poznaliśmy ciekawostki o św. Patryku i utrwalaliśmy symbole Irlandii wykonując różne plakaty, kociołki ze złotem, prezentacje i drzewa skojarzeń.

Szkolna stołówka także się zazieleniła w tym dniu i za sprawką pani intendent oraz naszych pań kucharek mogliśmy rozkoszować się szpinakowymi naleśnikami z twarożkiem i sosem brzoskwiniowym. Mmm.. pycha!
Zachęcamy do obejrzenia prezentacji z potrawami w kolorach flagi Irlandii, która znajduje się w załączniku poniżej oraz fotorelacji z tych dni.

LAUREATOM GRATULUJEMY!
BARDZO DZIĘKUJEMY UCZESTNIKOM ZA ZAANGAŻOWANIE
I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

Alicja Essuman-Mensah
Ada Bielawska