W ramach Tygodnia Nauk wybraliśmy się w podróż po świecie nauki. Celem zaplanowanych na cały tydzień akcji i wydarzeń było poszerzenie wiedzy na temat polskich naukowców i ich dokonań, inspirowanie uczniów do poszukiwania informacji o szeroko rozumianej nauce oraz rozwijanie umiejętności pracy w zespole.

Rozpoczęliśmy od pełnego emocji poniedziałku, który poświęcony był graczom komputerowym. Dzień ten upłynął pod hasłem „Rozwijamy umysły przez świat gier komputerowych”. To była doskonała okazja by spędzić czas w gronie pasjonatów, wymienić się doświadczeniami i delektować rozrywką. Ale to dopiero początek!

Wtorek był dniem matematyki, gdzie uczniowie zostali zabrani w świat "Królowej Nauk" rozwiązując quizy i zagadki. Nie zabrakło też różnorodnych gier planszowych, matematyczno-logicznych.

Środa przeobraziła się w dzień kosmiczny - mobilne planetarium dostarczyło nam niesamowitych wrażeń. Powstały makiety układu słonecznego oraz kosmiczne pojazdy zbudowane z figur przestrzennych.

Geografia w klasach 5 zamieniła się w pracownię kartograficzną, gdzie powstały mapy w ramach konkursu “Państwa na mapie świata”, które można było podziwiać na wystawie, na trzecim piętrzę.

Lekcje plastyki przeniosły nas do świata polskich naukowców widzianych kreatywnymi oczami uczniów, którzy odpowiadając na pytanie: W jakich barwach przedstawisz swojego naukowego Superbohatera, tworzyli kolorowanki wybranych postaci z polskiego świata nauki.

A co z językami? Klasy 6b i 8a miały okazję ćwiczyć język angielski, wyrażając swoje opinie na temat urządzeń elektronicznych. Nie można zapomnieć o klasach czwartych, które nie tylko opisywały swoje ulubione narzędzia ICT, ale nawet projektowały własne prototypy!

Młodsze klasy, 1-3, odkrywały tajniki polskich naukowców ucząc się przez doświadczanie i eksperymentowanie oraz realizując projekt „Bogactwo Polskich Naukowców”. Efekty projektu można było podziwiać na wystawie, na pierwszym piętrze. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie poszerzali słownictwo o nowe słówka związane z kosmosem, a ich praca w grupach dała niesamowite rezultaty - mapy myśli, zaprezentowane na wspólnej tablicy.

Finał przypadł na piątek, kiedy to odbył się konkurs „Jak dobrze znam polskich naukowców”, w którym wyłoniliśmy prawdziwych znawców polskich naukowców!

I miejsce Oscar Gackowski kl. 8a,

II miejsce Antonina Gonicka kl. 4a,

III miejsce Milena Olejniczak kl. 5a,

Wyróżnienie Wiktoria Sobieraj kl. 5a.

Gratulujemy szerokiej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

Ale to nie wszystko - przez cały tydzień trwały dwie gry terenowe po szkole, z matematyką i fizyką w roli głównej, a z technologią w tle. Uczestnicy samodzielnie lub w małych zespołach zmierzyli się z nieoczywistymi zadaniami ukrytymi pod kodami qr w aplikacji Canva i zadaniami w aplikacji Goosechase . To było coś!

Atrakcji było pod dostatkiem! Była "kosmiczna fotobudka”, a na piętrach szkoły w ramach poszerzania wiedzy, czekały gazetki i wystawy o kosmosie, układzie słonecznym oraz polskich naukowcach.

Ten tydzień był prawdziwą ucztą wiedzy, eksperymentów i fascynujących odkryć naukowych. Dzięki wszystkim zaangażowanym mogliśmy pogłębić naszą pasję do nauki i uhonorować osiągnięcia polskich naukowców. Niech to będzie początek naszej dalszej podróży przez świat nauki i eksploracji!