Pomóżmy ptakom przetrwać zimę!

Zima to trudny okres dla zwierząt. Niektóre zapadają w sen zimowy schowane w swoich norkach, inne wędrują do miejsc, w których jest cieplej, a jeszcze inne pozostają w naszym klimacie lub nawet przylatują do nas z dalekiej północy. Gdy na drzewach i krzewach znajdują się owoce lub można znaleźć nasiona traw, zwierzęta mają pokarm umożliwiający im przetrwanie zimy. Natomiast gdy pokarmu zaczyna brakować- zwierzęta cierpią głód. Wówczas z pomocą przychodzą ludzie.
     W naszym szkolnym ogrodzie stałymi gośćmi są ptaki. Gdy nadchodzą mroźne dni, wywieszamy dla nich kule tłuszczowe oraz wsypujemy do karmnika  nasiona pszenicy, słonecznika, rzepaku, gorczycy, a także orzechy. Wszystkie bardzo pożywne i bogate w związki wysokoenergetyczne. Dla kosów zawieszamy  jabłka i owoce dzikiej róży. O dokarmianie ptaków w naszej szkole troszczą się zwłaszcza uczniowie z klasy 1b wraz z wychowawcą panią Sylwią Hałas oraz uczniowie z klasy 8b z wychowawcą panią Małgorzatą Ulanowską-Dylik.
    Dzieci z klasy 1b same przygotowują kule tłuszczowe z nasionami, które zawieszają w ogrodzie szkolnym. Zawsze dbają, aby karmnik był pełen pokarmu dla ptaków.  Goszczą w nim przede wszystkim różne gatunki sikor, mazurki, sroki, kawki, sierpówki, a także sójki i kosy. Dzięki temu możemy się cieszyć urodą i towarzystwem tych pięknych i pożytecznych  zwierząt.