„PORADNIA ROZWOJU ZDOLNOŚCI" – PODSUMOWANIE WARSZTATÓW

Uczniowie klas 2 i 3 brali udział w warsztatach wsparcia psychologicznego z cyklu „Poradnia Rozwoju Zdolności”, tym razem zatytułowane „Trening twórczości”. Głównym celem spotkania było rozwijanie potencjału uczniów, przygotowanie ich do tworzenia rzeczy nowych i wartościowych, a także rozwinięcie zdolności przystosowawczych. W zamierzeniu pomogą one w sposób twórczy i nowatorski podchodzić do różnorodnych problemów oraz dawać sobie radę z ciągłymi zmianami stosunkowo niewielkim nakładem energii psychicznej i fizycznej. Program warsztatu wzbogacony został o ćwiczenia stymulujące u uczestników takie zdolności, jak giętkość, płynność i oryginalność myślenia, umiejętność koncentracji uwagi, a także pobudzanie zaangażowania zadaniowego oraz kształcenie umiejętności interpersonalnych. Warsztaty „Poradnia Rozwoju Zdolności” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.