#zostań w domu – ostatnio bardzo często słyszymy to hasło. Rozprzestrzeniający się na całym świecie  koronawirus spowodował, że czasami musimy pozostać w domu na dłużej. Mamy dla Was propozycję  jak ciekawie  ten czas spędzić .

Konsul Honorowy Republiki Finlandii  w Toruniu
zaprasza do wzięcia udziału w kolejnym konkursie plastycznym,
tym razem pod hasłem:

„Zostań w domu z Muminkami”.

Cykl opowieści o Muminkach Tove Jansson to jedne z najbardziej znanych opowieści dla dzieci. Uniwersalność tych książek gwarantuje czytelnikom niezapomniane chwile pełne mądrości, ciepła, magii i tajemniczości charakterystycznej dla literatury Krajów Nordyckich. Któż nie zna przygód tych sympatycznych istot zamieszkujących pewną dolinę w Finlandii.  Muminek, Paszczak, Włóczykij, Mała Mi, a może Buka będą dla Was inspiracją do wykonania ilustracji do przeczytanej lektury”w ten sposób zachęcał uczniów do udziału w konkursie jego organizator.

Z naszej szkoły na to zaproszenie odpowiedziało sześcioro uczniów, którzy wykonali bardzo oryginalne i staranne prace plastyczne. Uczestnikami konkursu byli: Lena i Julia Bartkowiak, Ania i Dawid Szufrajda, Anna Błażejewska i Aleksandra Rutkiewicz.

Celem plastycznego pojedynku była popularyzacja kultury Republiki Finlandii wśród dzieci, rozwijanie wyobraźni przywołującej przeżycia z przeczytanej lektury oraz wyrażenie ich w twórczości plastycznej, zapoznanie się z lekturą cyklu opowieści o Muminkach oraz zaprezentowanie najciekawszych prac na wystawie pokonkursowej i w kalendarzu. Prace mogły być wykonane w formatach od A4 do A2, w dowolnej technice plastycznej (malarstwo, rysunek, collage, techniki mieszane).

Uczniowie mieli pokazać w swoich pracach to, co ich najbardziej urzekło w opowieściach o Muminkach. Najciekawsze prace zostaną umieszczone w kalendarzu konkursu „Zostań w domu z Muminkami”.

Na konkurs wpłynęło ponad 300 prac, dlatego wybór był niezwykle trudny dla Jury, a nam tym bardziej miłopoinformować, że NAGRODĘ w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. Zostań w domu z Muminkami”, w kategorii klas 6-8 zdobyła ALEKSANDRA RUTKIEWICZ z klasy VIIa. Merytoryczną opiekę nad uczniami sprawował pan Gracjan Czapiewski.

Nagrody laureatkom zostaną przekazane przez Organizatora pocztą na adres domowy lub do szkoły.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM BARDZO DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE.
OLI SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY

DALSZYCH SUKCESÓW!

Szkoły Podstawowej nr 41,
Gracjan Czapiewski – nauczyciel muzyki i plastyki.

Wyniki Konkursu na stronie internetowej Organizatora: http://www.kf7.pl/46/wyniki-konkursu-plastycznego-pt-zostan-w-domu-z-muminkami