1 [m]

W ramach Bydgoskiego  Grantu Oświatowego rozpoczęliśmy realizację projektu „Od pasji do kariery – Spotkania z ciekawymi ludźmi". Podczas cyklicznych spotkań dzieci i młodzież będą miały okazję do rozmowy z osobami, które w różnych dziedzinach życia odniosły sukces bądź pełnią ważną rolę w życiu społecznym, kulturalnym lub politycznym. Czynny udział w zajęciach, które cechują się atrakcyjnością oraz swobodną twórczością są dla dzieci nie tylko rozmową, opowiadaniem ale przede wszystkim niezapomnianym przeżyciem. Wizyty ciekawych ludzi są pomocne w dążeniu do aktywności oraz kreatywności. Pierwsze zaproszenie przyjęła szkolna pielęgniarka. Pani Aleksandra w bardzo ciekawy sposób przybliżyła specyfikę swojej pracy oraz wspomnienia dziecięcych marzeń, aby w przyszłości pracować w tym zawodzie. Podczas spotkania uczennice i uczniowie zadawali pytania, które jeszcze bardziej rozbudzały zainteresowanie tym zawodem. Efektem spotkania była praca projektowa wykonana w grupach w każdej klasie podczas lekcji.