Dnia 17 maja do naszej szkoły zawitali wyjątkowi goście. W ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego „Od pasji do kariery” zaproszenie na spotkanie ze społecznością szkolną przyjęli obecny dyrektor szkoły, mgr Wojciech Konarski oraz jego poprzednicy: pani mgr Maria Lewandowska-Konarska i pan mgr Grzegorz Sitarek. Spotkanie z dyrektorami to zawsze wyjątkowa okazja do wspomnień i interesujących rozmów.

Młodzież uważnie wsłuchała się w opowieści o tym, jak na przestrzeni lat zmieniała się szkoła oraz jej uczniowie. Dyrektorzy, w swoich przemówieniach, podzielili się licznymi anegdotami i historiami związanych z ich pracą, co zostało dodatkowo zilustrowane prezentacją multimedialną „Wspomnień czar”. Uczniowie mieli okazję poznać ścieżki kariery dyrektorów oraz dowiedzieć się, jakie wyzwania i sukcesy towarzyszyły ich czasowi spędzonemu w naszej placówce.

Zaprezentowano naszym gościom również prace wykonane przez uczniów podczas lekcji wychowawczych, które dotyczyły zadań, obowiązków i cech idealnego dyrektora szkoły. Te prace były dowodem na to, jak dzieci i młodzież postrzegają rolę dyrektora oraz jakie wartości i umiejętności są dla nich kluczowe w tym zawodzie.

Okazja do zadawania pytań, która nastąpiła na zakończenie spotkania, pozwoliła uczniom na interakcję z dyrektorami i uzyskanie odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące nie tylko historii szkoły, ale także przyszłości edukacji.

Serdecznie dziękujemy naszym szanownym gościom za przybycie i poświęcony czas. Ich obecność i cenne wspomnienia z pewnością wzbogaciły naszą społeczność szkolną i pozostaną na długo w pamięci uczestników spotkania.