W ostatnim tygodniu roku szkolnego mieliśmy przyjemność gościć panią Elizę Ndoloki Mbezi w ramach BGO „Spotkania z ciekawym człowiekiem”.  Gość na co dzień dużo podróżuje, gdyż jest pilotem wycieczek i jednocześnie babcią jednej z naszych uczennic, która ma swoje korzenie w Angoli. Pani Eliza w niezwykle atrakcyjny sposób przybliżyła dzieciom kulturę i zwyczaje tego afrykańskiego kraju.

Podczas spotkania zaprezentowała różnorodne gadżety oraz materiały bawełniane, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Dzieci aktywnie uczestniczyły w wydarzeniu, chętnie dotykając eksponatów i zadając mnóstwo pytań. Pani Eliza z pasją opowiadała o tradycjach, potrawach i życiu codziennym w Angoli, co sprawiło, że uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę o innej kulturze. Spotkanie było nie tylko edukacyjne, ale także bardzo inspirujące, zachęcając dzieci do odkrywania nowych miejsc i kultur.

To brzmi jak wspaniałe wydarzenie! Spotkania z ciekawymi ludźmi są doskonałą okazją do poszerzenia horyzontów uczniów i poznawania różnych kultur.