W sobotę, 23 marca uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły już  po raz drugi uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata" w ramach projektu „Aktywni razem” organizowanego przez Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA”, Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Wszyscy bardzo dobrze wiemy, że ważne jest inicjowanie działań ograniczających negatywny wpływ człowieka na nasze środowisko naturalne. Spotkaliśmy się zatem z innymi uczestnikami akcji w nadleśnictwie Bydgoszcz, aby razem posprzątać tereny zielone w okolicach pętli autobusowej przy zakładach „Belma”.  Była to wyjątkowa lekcja poszanowania środowiska, gdy wyposażeni w rękawiczki i kolorowe worki na śmieci zbieraliśmy odpady pozostawione w lesie i na chodnikach przez nieznanych sprawców. Udało nam się zebrać kilka sporych worków różnych śmieci, w tym wiele niedopałków, papierków, szmat, opakowań plastikowych oraz kilka butelek szklanych, które w lecie mogą stanowić zagrożenie pożarowe. Jesteśmy przekonani, że udział we wspólnym sprzątaniu naszej planety nie tylko łączy nas z naturą, ale też łączy ludzi uczestniczących w tych działaniach. Szczególnie dziękujemy wolontariuszom z klas starszych pomagającym zaopiekować się naszymi pierwszakamiJ . Cała akcja zakończyła się spotkaniem przy wspólnym ognisku, gdzie zostaliśmy poczęstowani przez organizatorów gorącą herbatą oraz świeżymi bułeczkami i pieczoną kiełbaską. Pogoda na szczęście okazała się dla nas w miarę łaskawa i zdążyliśmy wrócić do szkoły, zanim deszcz rozpadał się na dobre.