SUKCES W KONKURSIE HISTORYCZNYM

26 kwietnia 2022 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Bydgoszczy zorganizowany przez bibliotekę Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich.

Nie były to łatwe zmagania, gdyż pytania konkursowe podzielono na 2 grupy- zwizualizowane w prezentacji i testowe. Dotyczyły one:

- ważnych miejsc i budynków w mieście - przy jakich ulicach się znajdują i co się w nich mieści,

- ważnych dzieła malarskie (murale), architektonicznych i rzeźbiarskich

- ważnych dla miasta osób

- wydarzeń marca 1981

- obrońców wolności i godności - Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszki i ich związków z Bydgoszczą

- pomników i rzeźb

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie klasy 8a: Mateusz Banicki, Przemysław Wasilewski, Michał Szarata i Wiktor Żydak.

Z radością informujemy, że 1 miejsce w Konkursie zajął Wiktor Żydak, który wygrał bezapelacyjnie zaskakując wszystkich jurorów wyjątkowo głęboką wiedzą na temat Naszego Miasta – Bydgoszczy

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!