Impreza miała formę talent show. O miejsce w finale już marcu walczyło ponad 70 uczestników, którzy wzięli udział w półfinałach przeprowadzonych w trzech szkołach. W finale rywalizowało 24 uczniów bydgoskich szkół, którzy walczyli o zwycięstwo w trzech kategoriach wiekowych. Wśród nich znalazły się dwie reprezentantki naszej szkoły: Lena Tomaszewska z klasy 2a oraz Natalia Bonk z klasy 2b. Podczas przesłuchań każdy z uczestników musiał zaprezentować maksymalnie 4-minutowy występ. Uczniowie mogli przedstawić swój dowolny talent, np.: śpiew, grę na instrumentach, taniec, recytację, umiejętności sportowe, umiejętności zręcznościowe, itp. Innym, ważnym aspektem konkursu było zwrócenie uwagi na walor sztuki jakim jest jej integrowanie ludzi bez względu na pochodzenie, rasę, wygląd, poglądy, wyznawaną religię oraz status społeczny i materialny. Sztuka jest głównym sprzymierzeńcem tolerancji. Konkurs został zorganizowany we współpracy z dwiema nauczycielkami. Jedną z nich jest pani Małgorzata Merska z naszej szkoły oraz panie  Karina Błędowska z ZS nr 8.

Miło nam poinformować, że 2. miejsce w tym artystycznym konkursie zdobyła uczennica klasy 2a, Lena Tomaszewska, która prezentowała swoje umiejętności gry na dzwonkach chromatycznych, bardzo dobrze zaprezentowała się także Natalia Bonk.  Natalia prezentowała swoje umiejętności taneczne.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Poniżej prezentujemy linki do artykułów z lokalnych mediów, który opisywały uroczystość oraz fotorelację.