SUKCES
WERONIKI SIWAK z KLASY 8A
W  INNOWACYJNYM  KONKURSIE  NAUKOWYM
„Zobaczyć, zrozumieć, zacząć działać-oswajamy naukę”

Dnia 9 czerwca br. odbyło się podsumowanie Innowacyjnego Konkursu Naukowego organizowanego przez Szkołę Podstawowa nr 32 w Bydgoszczy. Wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły – Weronika Siwak z kl.8a. Przedmiotem konkursu było napisanie eseju na temat: „W jakim kierunku zmierza medycyna XXI wieku?
   Praca Weroniki zainteresowała jurorów, w tym Steva Liebicha-młodego naukowca z Collegium Medicum w Bydgoszczy-twórcy Instytutu Biotechnologicznego Independent Worldwide Biotechnology Institute – Babu w Bostonie. Naukowiec ten, wraz z zespołem, prowadzi między innymi badania nad lekiem na COVID-19. W Bydgoszczy Steve brał udział również w spotkaniach i pogadankach online z uczniami bydgoskich szkół.
Opiekunką Weroniki była pani Małgorzata Ulanowska-Dylik