SUKCESY PLASTYCZNE UCZENNIC KLAS STARSZYCH

W poniedziałek, 17 kwietnia 2023 roku dotarły do nas wyniki Miejskiego Konkursu Plastycznego pt. „PIEŚŃ CYGAŃSKA Z PAPUSZY GŁOWY UŁOŻONA”, którego celem była popularyzacja literatury romskiej, wierszy poetki Papuszy oraz wyrażanie własnych spostrzeżeń inspirowanych literaturą romską.

Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie pracy plastycznej ilustrującej wybrany w konkursie wiersz Papuszy. Prace należało wykonać w formacie A3 lub A4 techniką dowolną - płaską, bez materiałów sypkich. Jury przy ocenie prac konkursowych zwracało uwagę na samodzielność, pomysłowość, estetyka wykonania pracy, trafność przekazu. Na konkurs wpłynęło 138 prac z 11 placówek.

Z naszej szkoły w tym niełatwym tematycznie konkursie wzięły udział dwie uczennice, tj. Iga Olejnik z klasy 6a i Maja Brąszkiewicz z klasy 5b.

Miło nam poinformować, że WYRÓŻNIENIE w ww. konkursie zdobyła Maja Brąszkiewicz, natomiast Iga Olejnik została wyróżniona prezentacją jej pracy na wystawie pokonkursowej.

Merytoryczną opiekę nad uczennicami sprawował pan Gracjan Czapiewski.

Wyniki Konkursu na stronie internetowej Organizatora:https://cutt.ly/Y5Pfs1d

Tydzień później, tj. 28 kwietnia 2023 roku otrzymaliśmy informację o zdobyciu przez Marię Sowińską z klasy 6b III MIEJSCA w Konkursie Fotograficznym pod nazwą „Obiektyw(na) Bydgoszcz 2.0, którego organizatorem był ZSM nr 1 w Bydgoszczy.

Celem i tematyką konkursu było zarejestrowanie ciekawych obiektów, obrazów ludzi w przestrzeni miejskiej, ich działań, czynów i zachowania oraz budzenie zainteresowania historią i współczesnością miasta Bydgoszczy, a także rozwijanie umiejętności fotograficznych uczniów bydgoskich szkół i popularyzowanie fotografii jako dziedziny sztuki.

Zgodnie z zasadami konkursu, Marysia wybrała, przy pomocy pana Gracjana Czapiewskiego, a następnie wysłała do organizatorów konkursu dwa zdjęcia, które opatrzyła tytułami. Pierwszą fotografię nazwała „Marina wczesna wiosną”, drugą – „Nocna Aleja Niedźwiedzia”. Pomimo niezbyt dogodnej pogody do robienia zdjęć, debiut Marii został doceniony i nagrodzony, z czego bardzo się cieszymy!

NAGRODZONYM SERDECZNIE GRATULUJEMY
I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Szkoły Podstawowej nr 41,
Gracjan Czapiewski – nauczyciel muzyki i plastyki.