Nie po raz pierwszy nasi uczniowie zostali laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych, ale takich sukcesów jak tegoroczne, mogą nam pozazdrościć prawie wszystkie bydgoskie szkoły - jesteśmy w trójce najlepszych! Mamy aż 6 laureatów i 1 finalistkę!

Na pierwszym miejscu język angielski. Do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z tego przedmiotu przystąpiło czterech finalistów, którzy skrupulatnie od września ubiegłego roku, dwa razy w tygodniu uczęszczali na zajęcia dodatkowe i brali udział w przygotowaniach. Ostatecznie Nicole Kunda, Wiktor Borzyszkowski oraz Piotr Mularczyk z klasy 8a osiągnęli wynik powyżej 90 punktów i tym samym, zostali laureatami konkursu. Czwarta finalistka, Honey Belle Aristeranas, osiągnęła 89 punktów i od tytułu laureata oddzielił ją tylko 1 punkt. Jednak Belle jest uczennicą dopiero siódmej klasy, więc z pewnością ma ogromne szanse na miano laureata w przyszłym roku. Tak zrelacjonowała prowadząca przygotowania do konkursu pani Joanna Gralak.

Tytuł laureata konkursu przedmiotowego z matematyki zdobył Wiktor Greń uczeń klasy 7a. Wiktor od najmłodszych lat osiąga sukcesy w konkursach miejskich, wojewódzkich i ogólnopolskich. W tym roku szkolnym z powodzeniem reprezentuje również szkołę w etapie rejonowym wojewódzkiego konkursu "Liga zadaniowa", a uzyskane już wyniki rokują na udział w finale. Tak swojego podopiecznego charakteryzuje pani Katarzyna Fredyk.

Z kolei Agata Jóźwiak także z klasy 7a uzyskała tytuł laureata konkursu przedmiotowego z historii. Uczennica od najmłodszych lat interesuje się historią. W konkursie przedmiotowym startowała już w poprzednim roku szkolnym. Będąc zaledwie w klasie szóstej osiągnęła znaczny sukces uzyskując tytuł finalisty. Z powodzeniem staruje też w innych konkursach - w tym roku szkolnym reprezentowała szkołę w etapie rejonowym Ogólnopolskiego Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 972 - 1514. Od Cedynii do Orszy". Nad przygotowaniami Agaty do konkursów czuwał pan Andrzej Kowalewski.

Mamy także laureata konkursu przedmiotowego z języka rosyjskiego. Został nim uczeń klasy 8c Andrii Kudas. Jego wychowawczyni pani Alicja Essuman-Mensah przekazała, że uczeń postawił sobie bardzo trudne zadanie - samodzielne opanowanie pisowni w języku rosyjskim. Jak widać udało się!

Wszystkim laureatom i finalistce serdecznie gratulujemy, życząc im dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich talentów.

Obraz: https://pixabay.com/