W piątek 13 maja odbyła się w murach naszej szkoły niezwykła uroczystość. Starszy wizytator z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczypani Katarzyna Sobieszczańska,  wręczyła naszym uczniom - laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych - statuetki i zaświadczenia.  

     Po raz kolejny mogą nam pozazdrościć prawie wszystkie bydgoskie szkoły - jesteśmy drudzy w Bydgoszczy! Mamy aż 9 laureatów i 3 finalistów!  

Na pierwszym miejscu język angielski. Z tego przedmiotu laureatami zostaliHoney Belle Aristeranas z 8a, Laura Jarzembska z 7dWiktor Greń z 8a i Zuzanna Malicka z 7c. Nad przygotowaniamikonkursowymi dwóch pierwszych uczennic czuwała pani Joanna Gralak, opiekun dwojga pozostałych – to pani Anna Smeja-Robak. 

     Tytuł laureata konkursu przedmiotowego z geografii zdobyli Wiktor Żydak i Michał Szarata z 8a, podopieczni pani Alicji Essuman-Mensah. 

    Z kolei Agata Jóźwiak8a uzyskała tytuł laureata konkursu przedmiotowego z historiii to po raz drugi. Jak podkreśla jej nauczyciel historii, pan Andrzej Kowalewski, uczennica jest też uczestniczką III etapu Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”. 

    Mamy jeszcze dwie laureatki i jednego finalistę konkursu przedmiotowego z języka rosyjskiego. Są nimi: Kristina Kharchenko z 8c, Anhelina Gaikova z 8a i Danill Pavlichenko z 8c.  

Finalistami zmagań z matematyki zostali Przemysław Wasilewski i Wiktor Żydak z 8a, których do konkursu przygotowywała pani Katarzyna Fredyk.

Wszystkim laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy, życząc im dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich talentów.