Światowy Dzień Wody 2023

Jak co roku 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody.  Woda to nasz największy skarb, którego jest coraz mniej, bo  zdatnej do picia jest około 1% na kuli ziemskiej. Działalność człowieka, a właściwie jego konsumpcyjny charakter powoduje, że zużywamy ogromne ilości wody: na hodowlę zwierząt, na produkcję ubrań oraz w gospodarstwie domowym. Musimy uczyć młode pokolenie, aby oszczędzało wodę, bo może jej niedługo zabraknąć. Stanie się towarem cenniejszym od złota. Bez złota możemy żyć, ale bez wody nie przeżyjemy nawet tygodnia.
        Ponieważ w naszej szkole oszczędzamy wodę, zorganizowano jak co roku konkurs dla uczniów klas 4-8 związany z oszczędnością tego surowca. Oto zwycięzcy:

Kategoria plakat

John Walczyna- Macaulay  kl. 5a

Kategoria makieta

Ksawery Zborowski  kl. 5a

Dominik Zborowski  kl. 5a

Kalina Smolarz   kl. 7a

Piotr  Szymkuć  kl. 7a

Aleksandra Żydak  kl. 4a

Kategoria  film

Zosia Mikołajczak i Szymon Chłapek  kl. 4b

Lilianna Kotecka  kl. 4b

Oliwia Ważny  kl. 8c

Zwycięzcom gratulujemy!

Jednocześnie odbyła się degustacja wody z dodatkami takimi jak mięta, cytryna i arbuz dla uczniów klas 4-8. Woda  w takiej postaci bardzo im smakowała i zachęcała do częstszego jej picia. Nie na darmo mówi się, że „ Woda to źródło życia”.

Konkurs i degustację wody przygotowała i przeprowadziła pani Małgorzata Ulanowska-Dylik wraz z uczennicami z klasy 6a  - Emilką, Amelką i Weroniką.