22 kwietnia – Światowy Dzień Ziemi
Hasło przewodnie roku 2022 brzmi:
„Zainwestuj w nasza planetę!

Już 52 raz obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W kolejnych latach pojawiają się różne hasła przewodnie, które nakreślają kształt działań ekologów na najbliższy czas. Rok 2022  stanął pod znakiem inwestycji w naszą planetę. Sami musimy działać, aby nam i naszym dzieciom żyło się bezpiecznie i zdrowo, abyśmy oddychali czystym powietrzem i pili czystą wodę.
    W naszej szkole obchody tegorocznego Dnia Ziemi zaowocowały szczególnymi wydarzeniami. Wśród nich odbyło się tradycyjne sprzątanie okolic naszej szkoły. Uczniowie pozbierali śmieci, ale także surowce wtórne, które dokładnie segregowali w workach.
    Inni sadzili rośliny wokół szkoły. Szczególnie ładnie wyglądają hortensje, narcyzy i hiacynty. Swoimi oszałamiającymi kwiatami ozdabiają każdy ogród. Uczniowie także pielęgnowali świeżo posadzone forsycje, które wymagały świeżej ziemi i podlewania.
    Na terenie szkoły odbył się kiermasz kwiatowy. Można było wygrać ładny kwiat do ogrodu lub mieszkania odpowiadając poprawnie na pytanie z dziedziny botaniki, ekologii i ochrony środowiska. Wśród kwiatów uwagę przyciągały barwne bratki, pachnąca lewenda czy geranium oraz pokojowe rośliny oczyszczające powietrze takie jak skrzydłokwiat  lub zielistka.
    Utalentowani uczniowie naszej szkoły przygotowali piękne stroje z surowców wtórnych. Znalazły się wśród nich suknie, nakrycia głowy czy torebki i wisiorki.
Stroje i galanterię wykonali uczniowie:
Antonina Kudla kl.8b-suknia,
Oliwier Kocharyan kl.8b, Oskar Kocharyan kl.8b, Inez Szabelska kl.7a -nakrycia głowy, Anastazja Michalska kl.8b, Patrycja Szumańska kl.8b-torebki,  Ania Błażejewska kl.7a-pasek.

Inni natomiast wzięli udział w warsztatach decoupage pod bacznym okiem pani Moniki Papieskiej. Wykonali przepiękne dekoracje doniczek do kwiatów.

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły przygotowali okolicznościowe prezentacje na temat ochrony naszej planety. Byli wśród nich: Mateusz Jaskólski kl.8c, Amelia Just kl.8a, Anastazja Michalska kl.8b, Inez Szabelska kl.7a, Martyna Fatz kl.7c.

Dla innych uczniów przygotowano test wiedzy ekologicznej i przyrodniczej. Wsród laureatów znaleźli się: Julia Bartkowiak kl.8a, Wiktor Żydak kl.8a, Antonina Kudła kl.8b, Agata Jóźwiak kl.8a,  Ania Mencfel kl.8a, Ola Kaczmarek kl.8a.

Wszystkim uczestnikom obchodów Światowego Dnia Ziemi dziękują organizatorki panie Małgorzata Ulanowska-Dylik i Monika Papieska