ŚWIĘTO DRZEWA

Dnia 4 października obchodzimy w naszej szkole Święto Drzewa. Drzewa towarzyszą człowiekowi od początków jego istnienia. Dawały mu pokarm, schronienie, materiał budulcowy, a przede wszystkim ogromną ilość życiodajnego tlenu. To one użyczały mu przyjaznego cienia podczas upalnego dnia, chroniły swymi konarami przed silnym wiatrem, pod jego liśćmi krył się gdy nadeszła ulewa. Drzewa to piękne, majestatyczne rośliny będące natchnieniem dla wielu artystów takich jak malarze, poeci czy rzeźbiarze. Stanowią nierozerwalną całość z człowiekiem i jego otoczeniem. Chyba nie ma domu, przed którym nie rosłoby piękne drzewo! Dlatego w naszej szkole corocznie obchodzimy Święto tej pięknej grupy roślin.
      Aby utrwalić sobie gatunki drzew pospolitych w Polsce zorganizowano konkurs na najpiękniejszy plakat przedstawiający drzewa rosnące w Polsce. Uczniowie naszej szkoły wykonali przepiękne prace. Wykonane różną techniką przy użyciu różnorodnych materiałów. Najpiękniejszą okazała się praca klasy IIC przedstawiająca Dąb szypułkowy.
Ale prace innych klas były równie interesujące. Przy wykorzystaniu różnych materiałów mogliśmy obserwować drzewa wyklejane z krepy, malowane, rysowane, a nawet przyklejone żywe gałęzie co dawało efekt najbardziej naturalny.

Uczniowie zwycięskiej klasy posadzili w naszym ogródku przyszkolnym drzewo o egzotycznym pochodzeniu, ale coraz częściej sadzone w naszych ogrodach – przepiękny

Ambrowiec amerykański (formę kolumnową)

6 [m]

Jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z Ameryki. Posiada piękny kolumnowy pokrój, cudowne liście i owoce, ale cały swój urok pokazuje jesienią gdy przebarwiają mu się liście na kolory złota, odcieni żółci i fioletu. Mamy nadzieję, że będzie się dobrze czuł w sąsiedztwie równie egzotycznej „koleżanki” – pięknej katalpy.
Kochamy nasze drzewa za ich urok, majestatyczność i wdzięk.
Święto drzewa przygotowała M.Ulanowska-Dylik wraz z uczniami i wychowawcami klas biorących udział w konkursie:1b, 4a, 6b, 6a, 2b, 2a, 8a, 2c, 7b, 3b, 7c, 3a.