Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”
– Stefan Żeromski

14 października to wyjątkowa data dla wszystkich tych, którzy doskonale rozumieją jak istotną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa nauka. Święto Edukacji Narodowej to bowiem uroczystość pozwalająca skierować swój wzrok na osoby, które swą wiedzę pragną przekazywać innym, ale również na tych, którzy z niemałym wysiłkiem tę wiedzę starają się pozyskać. W gruncie rzeczy jest to święto całej społeczności szkolnej.

W naszej placówce, jak co roku, uroczystości związane z tym wydarzeniem miały swój niepowtarzalny urok. Starannie przygotowywana akademia odbyła się 12 października w sali gimnastycznej, gdzie tuż przed godziną 14.30 pojawili się zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie.

Część artystyczną spotkania przygotowała klasa 4a wraz z panią Weroniką Grudzką. Uczniowie podczas występu, nie szczędząc wielu ciepłych słów, podziękowali swoim pedagogom za przekazywaną wiedzę oraz za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów. Piękne melodie, pełne głębszego przekazu, popłynęły także z ust chórzystów, nad którymi pieczę sprawował pan Gracjan Czapiewski.

Tegoroczna akademia obfitowała w różnorodne pokazy, które niosły ze sobą ogrom pozytywnych emocji. Występujący zadbali o to, by na twarzach słuchaczy pojawiły się szerokie uśmiechy, a po sali miał szansę nieść się gromki śmiech. Zabawną atmosferę wprowadził występ uczniów klasy 7a, którzy poprzez humorystyczną scenkę zaprezentowali dzień z życia ucznia i nauczyciela naszej szkoły.

Osobliwym prezentem dla wszystkich zebranych był także pokaz taneczny przygotowany przez uczennicę klasy 3a, Nikolę Białecką oraz słodki upominek wręczony przez Członków Samorządu Uczniowskiego.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie – w tajnym głosowaniu – wybrali najbardziej lubianego nauczyciela spośród kadry pedagogicznej i wyróżnili go poprzez nadanie mu tytułu SZKOLNEGO KAWALERA SŁONECZNEGO ORDERU. W tym roku tę prestiżową nagrodę otrzymała pani Weronika Grudzka, której serdecznie gratulujemy!
   Po części artystycznej głos zabrał pan dyrektor, Wojciech Konarski, który złożył wszystkim zebranym serdeczne życzenia i wręczył Nagrody Dyrektora Szkoły wyróżniającym się w pracy nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.

Przyjemnych wrażeń wizualnych dostarczyły wszystkim niebanalna dekoracja i wystrój sali stworzone przez panią Marię Misiak, panią Magdalenę Szuniewicz oraz panią Marlenę Kowalską. O obsługę sprzętu nagłaśniającego, który został zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, zadbali Maciej, Wiktor i Oliwier z klasy 7b.

Dokumentowaniem uroczystości, poprzez robienie pięknych zdjęć, które można obejrzeć pod tekstem, zajęła się pani Ilona Bukowiecka. Sale gimnastyczną do akademii przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego.