8 marca – Święto Kobiet,

więc życzenia składam Tobie.

Dużo szczęścia i radości,

a w nauce pomyślności.

Miej na ustach uśmiech słodki,

w życiu zaś nie doznaj troski!

Międzynarodowy Dzień Kobiet jest obchodzony w wielu państwach całego świata. Tego dnia uznawane są zasługi wszystkich kobiet bez względu na podziały narodowościowe, etniczne, językowe, kulturowe, gospodarcze czy polityczne. Jest to okazja, by popatrzeć wstecz na zmagania i dokonania z przeszłości, a co ważniejsze, by spojrzeć w przyszłość i zwrócić uwagę na niewykorzystany potencjał oraz możliwości, jakie otwierają się przed następnymi pokoleniami kobiet.

W środę, 8 marca, także w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji, dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców, a także ogromnemu zaangażowaniu członków Samorządu Uczniowskiego, wszystkie dziewczęta otrzymały słodkie upominki. Na panie pracujące w szkole czekały natomiast kwiaty, piękne życzenia oraz smaczny poczęstunek.

Mamy nadzieję, że dla wszystkich Pań, tych młodszych oraz tych nieco starszych, był to miły dzień, który przyniósł uśmiech, radość i zadowolenie.