ŚWIĘTO  KULTURY KUJAWSKIEJ W NASZEJ SZKOLE – SPOTKANIE Z ZESPOŁEM PIEŚNI I TAŃCA ZIEMIA BYDGOSKA

13 czerwca pozostanie na długo w pamięci całej naszej społeczności szkolnej. W ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole tancerzy oraz kapelę Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska. Było to niezwykłe spotkanie z bogactwem kultury i tradycji Kujaw, które przyniosło nam wiele radości i wiedzy.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska zaprezentował nam różnorodne pieśni i tańce, charakterystyczne dla naszego regionu. Ich występy były nie tylko barwne i dynamiczne, ale również pełne edukacyjnych treści, które przybliżyły nam historię i znaczenie kujawskich tradycji. Stroje, w których wystąpili artyści, zachwycały swoją autentycznością i bogactwem kolorów, co dodatkowo podkreślało ich oddanie dla dziedzictwa kulturowego.

Jesteśmy szczególnie dumni, że wśród tancerzy mogliśmy zobaczyć uczniów naszej szkoły, którzy z pasją i zaangażowaniem uczestniczą w pielęgnowaniu regionalnych tradycji. To dla nas ogromna radość i powód do dumy, że młode pokolenie tak aktywnie włącza się w zachowanie naszej kulturowej tożsamości.

Kulminacyjnym momentem tego wyjątkowego dnia był wspólny taniec tancerzy Ziemi Bydgoskiej i naszych uczniów do piosenki "Czerwone jabłuszko". Był to piękny finał, pełen emocji i radości, który na długo zapadnie w naszej pamięci.

Wydarzenie to miało ogromne znaczenie dla rozwoju dzieci i młodzieży. Uczestnictwo w aktywnościach związanych z kulturą i tradycją wspiera rozwój tożsamości regionalnej, wzmacnia poczucie przynależności oraz buduje więzi społeczne. Dzieci, które angażują się w tego typu inicjatywy, rozwijają swoje umiejętności społeczne, uczą się współpracy oraz kształtują swoją wrażliwość kulturową i pasję. To wszystko przekłada się na ich ogólny rozwój emocjonalny i społeczny, co jest nieocenioną wartością w dzisiejszym świecie.

Dziękujemy Zespołowi Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska za to inspirujące i niezapomniane wydarzenie. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia fotorelacji oraz relacji z wydarzenia w TVP Bydgoszcz. Razem dbajmy o nasze regionalne dziedzictwo i bądźmy z niego dumni!