Już od 10 lat, 8 marca, czyli DZIEŃ KOBIET w naszej szkole to czas wyjątkowy. Jest to dzień szczególnej serdeczności i uśmiechu. Aby był niecodzienny, to obmyślanie i tworzenie przez chłopców z Rady Samorządu Uczniowskiego i jego opiekuna atrakcji dla żeńskiej części naszej placówki trwa kilkanaście dni przed świętem. Tegoroczne honory pełnili chłopcy: Tomasz z klasy 4a, Michał z klasy 6b oraz ósmoklasiści, tj. Robert, Krystian i Szymon, którzy ubrani w odświętne stroje, pracowali od samego rana... Najpierw postarali się o wystrój sekretariatu oraz pokoju nauczycielskiego i rozłożenie słodkich podarków, następnie chodzili po szkole i składali wszystkim Paniom i Dziewczynkom życzenia: Spełnienia wszystkich marzeń, zadowolenia z siebie, radości życiowej i aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet… Do wypowiadanych życzeń były dołączone własnoręcznie przygotowane kwiatki-lizaki. Tegoroczne obchody 8 marca uświetniła Rada Rodziców naszej szkoły. Dzięki organowi również każda dziewczynka otrzymała słodki upominek – lizaka. Za co bardzo dziękujemy! Opis dopełnia fotorelacja, którą można obejrzeć w tym artykule, pod tekstem.

INFORMACJE O ŚWIĘCIE:

DZIEŃ KOBIET to coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało 1910 roku. Dzień Kobiet w Polsce był obchodzony na szeroka skale do 1993 roku. Zazwyczaj panie w Polsce otrzymują w prezencie słodycze i kwiaty. Goździki nadal są niezwykle popularnym kwiatem. Obok niego królują tulipany i czerwone róże, te szczególnie dla partnerek. Jednak w innych krajach, na przykład we Włoszech, kobiety otrzymują gałązki akacji srebrzystej. Podobny podarunek otrzymują w Rosji. Dzień Kobiet jest obecnie oficjalnie świętem w Polsce, ale także m. in.: Albanii, Algierii, Armenii, Azerbejdżanie, Białorusi, Bośni I Hercegowinie, Brazylii, Bułgarii, Burkina Faso, Kamerunie, Chinach, Kubie, Laosie, Włoszech i Ukrainie. W niektórych krajach (jak Rumunia) dzień ten jest równoważny z dniem matki, podczas którego dzieci ofiarowują drobne prezenty swoim matkom i babciom. Prezentami są najczęściej kwiaty lub słodycze.