Dzień Kropki 2019 już za nami. Szkolne obchody trwały trzy dni. Uczniowie klas 0-3 spotkali się, aby wspólnie przypomnieć sobie filmową historię Vashti – dziewczynki, która początkowo nie wierzyła, iż posiada jakikolwiek talent, dopóki jej nauczycielka nie oprawiła w ramki narysowanej przez nią, malutkiej kropeczki. Nagrodzono wszystkie dzieci, które ubrały się „kropkowo”. Z okazji Dnia Kropki zorganizowano także konkurs plastyczny „Pan lub Pani Kropek”. Powstały przepiękne prace plastyczne i wystawa tych prac, a laureaci odebrali nagrody i dyplomy na spotkaniu. Ponadto każda klasa uhonorowana została specjalnym certyfikatem za wszystkie pomysłowe działania związane z Dniem Kropki. Uczniowie udekorowali Drzewo Talentów, które będzie zdobiło hol I piętra.
Po raz pierwszy w tym roku do Międzynarodowego Dnia Kropki przystąpili również uczniowie klas V, VII i VIII. Wielkie kropkowanie miało miejsce na lekcjach plastyki, matematyki i geografii. Uczniowie klasy VII wykonali z pracę pn. „Mój kawałek nieba”. Niebo zawsze fascynowało człowieka. Spoglądając w bezchmurne niebo można odnieść wrażenie, że znajdujemy się pod ogromnym, rozległym sklepieniem, które – jak czasza oparta o linię widnokręgu – przykrywa świat. Wszystkie ciała niebieskie wydają się być jednakowo odległe i tworzą gęstwinę mniejszych lub większych punktów – białych kropek na granatowym tle. Od zarania dziejów ludzie starali się łączyć rozsiane po niebie kropki w regularne figury i kształty. Cywilizacje, których religia opierała się na przygodach mitycznych herosów, przenosiły ich postacie na sklepienie niebieskie. Oczywiście każda z kultur wyodrębniała swoje kształty i postacie, ale zawsze spośród tych samych najjaśniejszych gwiazd. Spośród 4 tysięcy widocznych gołym okiem gwiazd, do tworzenia gwiazdozbiorów wykorzystywano ok. 250. Na perłowych kawałkach „nieba” pojawiło się mnóstwo różnej wielkości kropek, z których największe utworzyły piękne gwiazdozbiory.
Efektem pracy uczniów klas V jest wystawa pt. „Stonehenge”, która zdobi hol II piętra. Stonehenge to jedna z najsłynniejszych europejskich budowli megalitycznych pochodząca z epok neolitu i brązu, związana z kultem innych obiektów obserwowanych na niebie, mianowicie Słońca i Księżyca – naturalnego satelity Ziemi.