7 kwietnia  - Światowy Dzień Zdrowia

Już kolejny rok obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, który został  ustanowiony w 1950 roku przez WHO.  W naszej szkole przede wszystkim skupiamy się na zdrowym odżywianiu i zdrowym stylu życia.

Ponieważ podstawą zdrowego odżywiania są warzywa i owoce, uczennice klasy 6a wraz z p. Małgorzatą Ulanowską-Dylik, przygotowały wystawę warzyw i owoców oraz quiz wiedzy na temat ich wartości odżywczych. Można było przeczytać wiele cennych informacji na temat znaczenia warzyw owoców dla zdrowia człowieka. Dla tych, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania związane z tymi produktami naszej diety czekały świeżutkie i dojrzałe owoce oraz warzywa. Nie zabrakło wśród nich owoców cytrusowych, ale także naszych rodzimych jabłek, gruszek i śliwek. Wśród warzyw, na uczniów czekała cała włoszczyzna oraz kapusta, sałata i buraki i wiele innych roślin niezbędnych w naszej kuchni.

Wszystkim zwycięskim uczestnikom quizu życzymy SMACZNEGO!