7  kwietnia   Światowy  Dzień Zdrowia

Dzień 7  kwietnia od wielu lat obchodzony jest jako Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku przebiega pod innym hasłem. Tegoroczne hasło brzmi:
  „Powszechna opieka zdrowotna dla wszystkich”.

W związku z tym, uczniowie klasy VB wraz z opiekunem, p.M.Ulanowską-Dylik, przygotowali degustację świeżo wyciskanych soków warzywnych i owocowych. Tym razem były to soki: jabłkowy i marchwiowy. Są one źródłem witamin, soli mineralnych oraz cennego błonnika. Zawierają przeciwutleniacze oraz substancje wzmacniające organizm. Wszystkim uczniom bardzo smakowały.

1 [m]

2 [m]

3 [m]

4 [m]

5 [m]

6 [m]

W kolejnym dniu odbyła się wystawa warzyw i owoców krajowych i egzotycznych połączona z quizem na temat znajomości jadalnych części roślin oraz zawartości w nich różnych substancji niezbędnych dla rozwoju dzieci i młodzieży.

7 [m]8 [m]

9 [m]

10 [m]

11 [m]

12 [m]

Uczniowie klas IV-VII wzięli udział w konkursie O zdrowym stylu życia. Zawierał on piętnaście pytań zamkniętych dotyczących zasad zdrowego odżywiania, substancji odżywczych i ich funkcji w życiu człowieka, substancji szkodliwych dla zdrowia, używek oraz aktywności fizycznej. Zwycięzcami konkursu okazali się:

I miejsce      Robert Kamiński kl. VII A  i Filip Stelak  kl.VII B
                                                       II miejsce      Zosia Korpalska kl. VII B i Amelia Kuś  kl. VIIB

Gratulujemy!

Uczniowie przygotowali również plakaty promujące zdrowy styl życia.

Ponadto uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym ”Dorośli i dzieci o zdrowie dbają i aktywnie czas spędzają ”(nagrodzeni uczniowie zostaną wyróżnieni na najbliższym apelu klas 0-III) oraz w konkursie  wiedzy: ”Wiem co jem, bo dbam o zdrowie ”.

14 [m]

15 [m]

16 [m]

17 [m]

Tradycją jest także wspólne przygotowywanie zdrowego posiłku.

18 [m]

19 [m]

20 [m]

21 [m]