29 oraz 30 kwietnia odbyły się w naszej szkole akademie z okazji Święta Konstytucji 3 maja. Dla klas I – III uroczystość przygotowała pani Ilona Bukowiecka z klasą 2a, a dla klas 4 –  8 pani Joanna Pstrong z klasą 4b. Uroczystość uświetnił, jak zwykle rewelacyjny, występ chóru szkolnego prowadzonego przez pana Gracjana Czapiewskiego.

W tym roku wydarzenie było szczególnie uroczyste, gdyż dnia 1 maja Polska obchodziła 20 rocznicę wstąpienia do Unii Europejskiej. Oba święta stanowią powód do dumy dla wszystkich Polaków. Uczniowie przypomnieli okoliczności uchwalenia konstytucji oraz jej twórców tamtych –wielkich polskich patriotów.  Idee wolności i równości, które dostaliśmy w spadku po naszych przodkach doprowadziła nasz naród do miejsca, w którym jest dzisiaj – państwa niezależnego i pełnoprawnego członka wspólnoty europejskiej.

Podczas apeli został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt. To już 20 lat - Polska w Unii Europejskiej”

Nagrodzenie zostali:

klasy I-III

1 miejsce - Elina Tomitsa

2 miejsce - Cezary Janowski

3 miejsce - Antonina Łątka

wyróżnienia: Dima Tkachenko i Natasza Batka

klasy IV-VIII

1 miejsce - Maria Sowińska ( klasa 7b)

2 miejsce - Paweł Kamiński (klasa 7a)

3 miejsce - Alicja Balcerak (klasa 4a)

wyróżnienia: Sophia Lokietz (klasa 5a) i Maja Antosz (klasa 6a)

Gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w kolejnych konkursach plastycznych!

Prace laureatów można oglądać na wystawie pokonkursowej na holu 2 piętra.

O nagłośnienie i multimedia podczas apeli zadbał Maciej z klasy 7b.