11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Święto Niepodległości. W obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości włączyli się także uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami.

Uroczyste akademie odbyły się 9 i 10 listopada 2022 roku. Apele dla klas młodszych przygotowali uczniowie klasy 3c ze swoją wychowawczynią, panią Moniką Kacprzak.  Dzieci zaprezentowały montaż słowno – muzyczny, w którym przypomniały wydarzenia z historii Polski, wiersze nawiązujące do tragicznych losów naszego narodu, jak również ilustrujące współczesne rozumienie patriotyzmu. Uczestnikom apelu energii dodała  piosenka wojskowa „Przybyli ułani” w wykonaniu małych artystów, którzy do finału zaprosili wszystkie dzieci, aby wspólnie zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Uczniów starszych „w wędrówkę” przez ciekawą i skomplikowaną historię Polski, za pomocą krótkiego filmu, montażu słownego, zabrała klasa 5b, którą do występu przygotował pan Andrzej Kowalewski.

Szkolne świętowanie było doskonałym wstępem do obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada i zarazem lekcją historii dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Warto wspomnieć, że jakość akademii podniosło użycie sprzętu nagłaśniającego zakupionego z funduszy  inicjatywy edukacyjnej Laboratoria Przyszłości.

Zapraszamy do obejrzenie filmów i zdjęć z uroczystości.