Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów. Tegoroczne przedstawienie jasełkowe odbyły się pod opieką pani Joanny Kalinowskiej i wystąpili w nich uczniowie z klas ósmych.

21 grudnia 2012 r. o godzinie 15.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się goście: emerytowani i obecni dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz delegacje uczniów.  Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. W śpiewaniu kolęd zaprezentowały się także uczennice naszej szkoły pochodzące z Ukrainy, śpiewając kolędy w swoim ojczystym języku.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami w wykonaniu Kasi z klasy 8d, Diany z klasy 7a, Sofii z klasy 8a, Inez oraz Oliwii z klasy 8a.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie.

Dzień później - 22 grudnia wszystkie dzieci z klas 0-8 miały możliwość uczestniczenia w tradycji i obejrzenia przedstawienia, a wykonawcy kolejny raz możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Na zakończenie uroczystości zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń pana dyrektora Wojciecha Konarskiego.

O obsługę sprzętu nagłaśniającego, który został zakupiony w ramach projektu Labolatoria Przyszłości, zadbali Antek i Maciej z klasy 6b.

Opracowała - Joanna Kalinowska