Uczennice naszej szkoły, Maja (6a), Alicja (4a), Iga (7a) oraz Helena (4a), miały okazję wziąć udział w inspirujących warsztatach na temat tolerancji, solidarności oraz empatii, które odbyły się w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu we współpracy z fundacją Teraz Wy. Podczas tego wyjątkowego spotkania uczennice poszerzały nie tylko swoją wiedzę na temat praw człowieka, ale także angażowały się w tworzenie ilustracji do kalendarza, który promuje wartości akceptacji, równości oraz życzliwego traktowania innych.

Trzynastu utalentowanych uczestników reprezentujących zarówno dzieci sprawne jak i z niepełnosprawnościami wzięło udział w projekcie tworzenia 13 inspirujących ilustracji, symbolizujących różnorodność i sprawiedliwość naszej wspólnoty. Każda para artystów zaprezentowała unikalną wizję jednego z miesięcy, podkreślając ważne aspekty wspierania osób z niepełnosprawnościami oraz tolerancji wobec różnych doświadczeń życiowych. Kalendarze zostaną przekazane do różnych organizacji, aby przez cały rok przypominać o ważnych wartościach.

W drugiej części wydarzenia młodzież wyraziła swoją kreatywność poprzez malowanie portretów znanych osobistości z Bydgoszczy. Realistyczne i symboliczne obrazy, stworzone przez trzydziestu uczestników, ukazały różnorodność postaci związanych z historią, kulturą, nauką i rozwojem naszego miasta.

Punktem kulminacyjny projektu będzie wernisaż prac, który zostanie uświetniony koncertem. Dzieła sztuki będą przekazane do wydziałów konsularnych różnych krajów, promując nasze wartości za granicą. Dzięki wydrukowanym kalendarzom, uczestnicy oraz instytucje partnerskie będą przez cały rok przypominać o istotnych wartościach, którymi się kierujemy.