Warsztaty przedmiotowe w Ogrodzie Zoologicznym pt. „Płazy i gady krajowe i egzotyczne.”

Dnia 28 lutego br. uczniowie klasy VI b wraz z nauczycielkami – p. Sylwią Przybysz i p. Małgorzatą Dylik, brali udział w warsztatach poświęconych płazom i gadom. Uczniowie mieli okazję poznać te ciekawe zwierzęta, ich cechy budowy, środowisko życia oraz sposób rozmnażania. Pracownik dydaktyczny Ogrodu Fauny, pani Magdalena, przybliżyła dzieciom ciekawostki związane z budową i fizjologią płazów i gadów krajowych, które możemy spotkać w naszych lasach i ogrodach oraz egzotycznych, które możemy hodować w domach w terrariach.
Uczniowie wypełniali karty pracy w sali dydaktycznej, a następnie w pawilonie, w którym w wygodnych i przestronnych terrariach obserwowali piękne stworzenia: jaszczurki, węże, drzewołazy, a przy okazji także pająki ptaszniki i karaczany. Następnie dzieci wraz z opiekunkami zwiedzały ZOO. Odwiedziły lisy, bobry, kozy, lamy i alpaki, a także wilki, dziki i oczywiście przepiękne tygrysy. Nad stawem uczniowie poznali ptactwo wodne, a wśród nich łabędzie, gęsi, kaczki i czaple. Dzisiejsze warsztaty oraz zwiedzenie ZOO stanowiły wspaniałe utrwalenie wiedzy z przyrody na temat królestwa zwierząt oraz potwierdzenie wiadomości uzyskanych na lekcjach na żywych organizmach. Będzie to sprzyjać zapamiętaniu cech przedstawicieli tego wspaniałego królestwa.