Głównym celem imprezy było rozbudzenie wśród  uczniów zainteresowań ekologią w zakresie energetyki cieplnej, ekologicznymi formami pozyskiwania energii, a także zapoznanie z aktualnym stanem zatrudnienia w Bydgoszczy i potrzebami lokalnego rynku w zakresie szkolnictwa zawodowego.

Uczniowie wzięli udział w teście wiedzy z zakresu ekologii, energetyki i elektryki 3 x E. Reprezentacja naszej szkoły w składzie:  Maciej Zwierzyński, Andrzej Kudas, Antoni Gburek, Igor Wojciechowski zajęła w konkursie I miejsce. Chłopcy otrzymali pamiątkowy dyplom i atrakcyjne nagrody. Gratulujemy sukcesu!

Prelegenci zachęcali do podjęcia nauki w Zespole Szkół Elektrycznych, wskazując, że jest to obecnie szkoła posiadająca najlepiej wyposażone pracownie w Polsce i kształci w zawodach, które są poszukiwane na rynku pracy, np. technik chłodnictwa i klimatyzacji. Mieliśmy okazję obejrzeć urządzenia znajdujące się w poszczególnych pracowniach i zapoznać się z ofertą szkoły.