Przed nami dwa miesiące wakacji. Wreszcie koniec klasówek i zadań domowych. 24 czerwca 2022 r. pożegnaliśmy rok szkolny. Uroczystość zgromadziła na sali gimnastycznej uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz pracowników administracji i obsługi. Na uroczystej akademii pożegnaliśmy klasy ósme, które przekazały sztandar uczniom klas siódmych. Po ślubowaniu absolwentów, pan dyrektor, Wojciech Konarski, wręczył nagrody, dyplomy i wyróżnienia laureatom konkursów kuratoryjnych, uczniom wyróżniającym się w nauce oraz sportowcom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę w zawodach kajakarskich. Rodzice uczniów wyróżnionych się otrzymali listy gratulacyjne, a ci, którzy pracowali na rzecz szkoły – podziękowania. W tym roku szkolnym zaszczytny tytuł Primus Inter Pares pan dyrektor wręczył uczniowi klasy VIII a, Wiktorowi Greniowi.

Na tegorocznej akademii żegnaliśmy nie tylko absolwentów, ale także panią Alicję Essuman – Mensah, która przepracowała w naszej szkole na stanowisku nauczyciela 36 lat. Pożegnanie było wzruszające i nie obyło się bez łez. Dyrekcja oraz wszyscy zebrani na sali żegnali odchodzącą na emeryturę nauczycielkę gromkimi brawami.

Część oficjalna akademii przerywana była występami klasy 7d, która przygotowała część artystyczną oraz chóru szkolnego i solistów: Kasi Czerwińskiej, która pięknie zaśpiewała piosenkę „Za duża, za mała” oraz Wiktora Żydaka i Aleksandry Kaczmarek, którzy brawurowo wykonali ukraińską piosenkę ludową „Pidmanula pidvela”.

Nad całością akademii dla klas starszych czuwała pani Joanna Pstrong.

O godzinie 11.00 na uroczystym zakończeniu roku szkolnego spotkali się uczniowie klas 1-3.  Podczas akademii  pożegnano  trzecioklasitów, którzy zakończyli pierwszy etap edukacji. Były także specjalne podziekowania dla wychowawców klas trzecich. Akademię przygotowała pani Ewa Bednarek z klasą 1a.

Dekoracjami zajmowała się pani Alicja Essuman-Mensah i pan Gracjan Czapiewski, a chór oraz solistów, jak zwykle wspaniale, przygotował pan Gracjan Czapiewski.

Warto wspomnieć, że jakość akademii podniosło użycie sprzętu nagłaśniającego zakupionego z funduszy  inicjatywy edukacyjnej Laboratoria Przyszłości.