V EDYCJA FESTIWALU KULTUR NA WYSPIE MŁYŃSKIEJ

27 maja uczennice klasy 7b wraz z opiekunem reprezentowały kulturę Starożytnego Egiptu. Festiwal Kultur to impreza edukacyjna w ramach projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna. Stworzony w 2017 roku miejski projekt SOiT stał się wspólną platformą działań bydgoskich placówek, która ma na celu poszerzenie oferty edukacyjnej, kulturalnej i intelektualnej. Koordynatorem projektu jest Przemysław Nowakowski. Głównym celem SOiT było stworzenie wspólnej platformy działań dla bydgoskiej społeczności uczniowskiej, promujących postawę tolerancji i otwartości na ludzi bez względu na pochodzenie, rasę, wygląd, poglądy, wyznanie oraz status społeczny i materialny. Dzięki temu międzyszkolnemu programowi skierowanemu do uczennic i uczniów bydgoskich szkół, udało się stworzyć standardy równego traktowania w Bydgoszczy.

1 [d]