VIII EDYCJA BIEGU ERASMUSA

1 [d]

W dniach 12-19 kwietnia, czyli na 2 miesiące przed wyborami do Parlamentu Europejskiego odbędzie się Europejski Tydzień Młodzieży. Młodzi ludzie również powinni angażować się w życie społeczne oraz procesy demokratyczne, dlatego jako szkoła po raz kolejny przystąpimy do Biegu Erasmusa, którego tegoroczne hasło brzmi: "Wspólnie dla demokracji!". Jest to doskonała okazja, aby ukierunkować naszych uczniów do aktywnego udziału w życiu obywatelskim.

Głównym celem biegu jest zachęcanie młodych osób do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w Polsce między 6 a 9 czerwca 2024 roku. Dla nas będzie to nie tylko sportowe wyzwanie, ale także manifestacja naszego zaangażowania w demokrację i wspólną budowę lepszej, bardziej zjednoczonej Europy.
Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do kibicowania naszym zawodnikom, którzy w piątek 12 kwietnia o godz. 10 rozpoczną bieg na boisku szkolnym.
Mile widziane wszelkie transparenty, gadżety kibiców i hasła oraz okrzyki związane z wydarzeniem, które pomogą nam zbudować niezwykły nastrój.. Bądźcie gotowi do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!