W czwartek 30 maja w Szkole Podstawowej nr 10 w Bydgoszczy rozegrano 10 jubileuszową edycję Międzyszkolnego Konkursu:

Bydgoszcz – Kanał Bydgoski – jeden z symboli Dziedzictwa Przemysłowego Bydgoszczy”.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona z uczniów klasy 6b: Michała Kocikowskiego i Dominika Walkowiaka.

Chłopcy przygotowali wcześniej i zaprezentowali plastyczną makietę Kanału Bydgoskiego, niemal bezbłędnie rozwiązali test konkursowy i znakomicie odpowiadali na losowo wybrane pytania. Swoją wiedzą niejednokrotnie wprawiali w zdumienie jury i zdecydowanie zdystansowali pozostałych uczestników konkursu.

W sposób bezapelacyjny i zasłużony chłopcy wygrali konkursowe zmagania i zajęli 1 miejsce.

Wielkie gratulacje dla Michała i Dominika za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły!!!